Archive: Winter TXG 2015 - Pec pod Sněžkou

Sporty

Alpské lyžování – slalom

Lyžování je zimní sport spočívající v pohybu člověka vlastní silou po sněhu pomocí lyží, páru dlouhých úzkých desek (původně dřevěných, dnes častěji z kompozitních materiálů) připojených k botám pomocí lyžařského vázání, nebo snowboardu, jediné širší desky, ke které jsou připevněny obě nohy. Každý tým bude reprezentovat vybraný závodník, který absolvuje slalomovou trať na lyžích nebo snowboardu. Nejrychlejší vyhrává.

Týmový biatlon na kluzkách

Biatlon je zimní sport kombinující běh na lyžích a střelbu z malorážné pušky. V našem pojetí však půjde o výrazně týmový závod, ve kterém zvítězí ti, kteří zdárně skombinují týmovou spolupráci, obratnost, fyzickou kondici a přesnou mušku.

Snow segway race

Segway je dvoukolový elektrický dopravní prostředek pro jednu osobu využívající ke svému pohybu dynamické stabilizace. Vynalezl jej americký podnikatel a vynálezce Dean Kamen. Pevně doufáme, že díky zimnímu obutí nebude sníh Kamenem úrazu a závodníci, kteří projedou vytyčenou trať nejrychleji, si tak budou moci přičíst nejvyšší počet bodů pro svůj tým do konečného hodnocení.

Half-pipe snowbob relay

Boby jsou zimní sport, ve kterém týmy sjíždějí úzkou, točenou, nakloněnou, ledovou trať na bobu poháněném gravitací. Jak však název disciplíny napovídá, v naší modifikaci půjde o štafetový závod, kdy soutěžící nejdříve otestuje své pilotní dovednosti při průjezdu U-rampou a závěrečnou klopenou zatáčkou, aby poté zúročil svou fyzickou kondici při výběhu zpět na start, kde bude předávat štafetu dalšímu členu týmu.

Snow bunjee running

Zdánlivě jednoduchý úkol, doběhnout na sněhové dráze co nejdále, značně komplikuje napínající se elastické lano, ke kterému je soutěžící připevněn a které jej stahuje zpět. Na bungee running se nejvíce těší náš fotograf, neboť při této disciplíně vznikají velmi autentické fotografie. Zvítězí tým, jehož závodníci v součtu uběhnou nejdelší vzdálenost.

Stavění sněhuláka

Disciplína, při které se vrátíte do dětských let. Jelikož jste však již velcí a jedná se o soutěž, sněhuláka budete stavět na čas a bude potřeba též dodržet přesné architektonické specifikace, jako je počet koulí, jejich minimální průměr a povinná výbava. Vítězství si připíše tým, který splní veškeré technické parametry, stavbu dokončí v nejkratším čase a oslní porotu estetickým ztvárněním.

Výsledky zimních sportovních her Tourism X Games

PořadíTýmCelkové body
#1 Lipensko 247 bodů
#2 Yventech 170 bodů
#3 Graficon 134 bodů
#3 Park inn heroes 134 bodů
#5 Thomas Cook 131 bodů
#6 Young SKAL Club 129 bodů
#7 Grandhotel Pupp 124 bodů
#8 JEROME Incoming 123 bodů
#9 ATIC 122 bodů
#10 Seznam.cz 115 bodů
#11 Incheba 114 bodů
#12 CzechTourism 111 bodů
#13 Královéhradecký kraj 108 bodů
#14 VI - Andelé z Andela 90 bodů
#15 Aviareps 88 bodů
#15 Dallmayr 88 bodů
#17 Fusion hotel 80 bodů
#18 Locomotion 79 bodů
#19 Data-Autotrans 76 bodů
#20 COT 74 bodů
#21 Accor Hotels 73 bodů
#22 Enplug 69 bodů
#23 VŠO I. 58 bodů
#24 Nemecká turistická centrála 50 bodů
#25 et cetera Travel 49 bodů
#26 Best Tour 32 bodů

Fotogalerie